Ideální postava


Každý by chtěl být štíhlý, ale špatné návyky bohužel tomuto přání brání. Náš život utvářejí zvyky, většinou spíše zlozvyky. Naštěstí lze kdykoli vytvořit zvyk nový, který zlozvyk ´přemaže´. Nový zvyk pak opakovat tak dlouho, dokud "nepřejde do krve" - stává se automatickým jako např. čištění zubů... Užitečné zvyklosti pokrývají tak jako v univerzálním přístupu ke zdraví tyto oblasti:

 

HLAVA  

  • Cesta k ideální postavě začíná jak jinak než v hlavě! Kýženou představou = ideou. Na co soustředíme pozornost, to má tendenci růst. Pokud pozorujeme špeky, nezmizí, naopak. Pokud si v hlavě promítáme naši představu o výsledku, pak se tak stane. Tak pracuje zákon mysli. Pokud se nedaří, je třeba hledat, kde děláme chybu.

 

RELAX

  • Je třeba se čas od času zastavit a zasnít. Protože víme, že představy se naplňují, pak je více než užitečné si živě  představovat, jak chceme vypadat, jak se chceme cítit. Stačí pár minut, nejlépe po probuzení a před usnutím.

  • S usínáním souvisí i odpočinek během spánku. I během spánku můžete hubnout.

 

POHYB

  • Pokud chceme tvarovat svoji postavu (a současně získat i více energie), je třeba se dostatečně hýbat. Trenéři fitness toto tajemství znají, a také jej ve své práci s klienty využívají. Bez pohybu se hubne skutečně jen těžko. A když ano, tak následuje jojo efekt a nepěkně povislá kůže. Je třeba přeměňovat tuk ve svalovinu.

 

STRAVA

  • Nelze jen upravovat jídelníček, neustále sledovat, kolik čeho a kdy jíme ... Jak bylo řečeno výše, pozornost je ošemetná. Pokud věnujeme jídlu příliš velkou pozornost a omezujeme se, pak vytváříme podvědomě špatný vzorec. Organizmus je chytrý, začne si ukládat zásoby pro období hladu...

  • Neměli bychom jíst více, než je potřeba. Přejídání se je velmi nebezpečný zlozvyk. Naslouchejte svému tělu, každý máme od přírody jiný typ metabolismu, každému proto vyhovují jiné potraviny.

  • Svoji snahu můžeme také účinně podpořit bylinami, které vylaďují metabolismus, mají proto příznivý vliv na tvarování postavy. Ale pozor: Neexistuje žádná zázračná dieta ani žádné jiné zkratky jako náplasti, zábaly, apod. Redukční diety prokazatelně škodí zdraví, hlavně psychickému, a vyvolávají "jojo efekt".

  • Používání vhodných potravinových doplňků či zábalů samo o sobě nestačí, ale velmi výrzaně může snahu o ideální postavu podpořit. Vybírejte z toho nejlepšího, co nám dává sama Příroda.


Můžete zorganizovat nebo navštívit praktický kurz viz záložka "praktické kurzy"/ DO FORMY